لباس چهارخانه مردانه که با پوشیدن آن به آینده سفر می کنید

اکنون ما تفاوت های بین لباس چهارخانه مردانه چک و تارتان را می دانیم. بیایید دو نوع اصلی پارچه چهارخانه را مورد بحث قرار دهیم

الگوی شطرنجی گینگهام در اواسط قرن هجدهم در منچستر انگلستان به وجود آمد. از مربع های ریز و شفاف با خطوط ضخیم و پهن تشکیل شده است. پارچه های استفاده شده در لباس های چهارخانه گینگهام حال و هوای آرام و بازیگوشی ایجاد می کند.

طرح شطرنجی هوندستود در حدود 300 سال قبل از میلاد در اسکاتلند ابداع شد. این یکی از محبوب ترین گونه های چهارخانه است، و همچنین ساده ترین آنها برای تشخیص است زیرا منحصر به فرد است.

مدرس یک شطرنجی معمولی متشکل از طرح‌های نامتقارن، عجیب و غریب و نامتقارن است که قدمت آن به دهه 1800 برمی‌گردد و از نام قدیمی شهر چنای هند نام‌گذاری شده است. این فوق العاده پر جنب و جوش و روشن است و از رنگ های نارنجی، سفید و زرد تشکیل شده است.

قدمت این نوع شطرنجی به دهه 1700 برمی گردد و نام خود را از بازار اسب تاترسال لندن گرفته است. به طور گسترده ای در پتوهای اسب استفاده می شد اما اکنون بیشتر در لباس های غیر رسمی دیده می شود.

تارتان که اغلب به عنوان شطرنجی اسکاتلندی یا سنتی شناخته می شود، برای ظاهری بی انتها ایده آل است.

لباس

چهار نوع اصلی تارتان چهارخانه در زیر توضیح داده شده است:

ساعت مشکی
ساعت مشکی که به نام کمپبل نیز شناخته می شود، یکی از محبوب ترین و متمایزترین شکل های چهارخانه تارتان است. این در رنگ های آبی سرمه ای، سبز شکاری و مشکی موجود است که همگی تداعی کننده ارتش اسکاتلند هستند. بافت تیره، تاریک و ظریف است.

قبیله والاس
والاس یکی از سبک های شطرنجی است که وقتی به شطرنجی با سابقه طولانی فکر می کنید به ذهنتان خطور می کند. والاس یک اصطلاح اسکاتلندی است که از کلمه فرانسوی باستان “waleis” گرفته شده است. این طرح در محصولات 3M رایج است و شامل مربع های ریز می باشد.

لیندسی
الگوی تارتان لیندزی که طراحی انعطاف پذیر و ظریفی دارد، یکی از ساده ترین ها برای تشخیص در برابر چهارخانه است. این اولین بار در سال 1120 دیده شد و یک طرح محبوب برای دامن، یونیفرم و کت و همچنین منسوجات برای دکوراسیون داخلی خانه است.

رویال استوارت
تضاد بین رنگ پایه قرمز و راه راه های آبی، سفید، سبز و زرد درخشان، این تارتان چهارخانه را متمایز می کند. این کشور با در نظر گرفتن سلطنت بریتانیا و اسکاتلند ایجاد شد بنابراین کلمه سلطنتی در نام آن ایجاد شد.