با فروش اسانس گیاهان نوجوان اصفهانی در 3 روز میلیاردر شد

استفاده درمانی از اسانس گیاهان معطر به دست آمده از گیاهان برای سلامت جسمی و روانی است. تاریخچه رایحه درمانی 5000 سال قدمت دارد که بر اساس استفاده از اسانس و سایر گیاهان معطر با دستگاه های تقطیر که در تحقیقات باستان شناسی یافت می شود.

در خاورمیانه و مصر باستان از عطر و خواص درمانی آن استفاده می شد. همچنین به طور گسترده در آیورودا و طب چینی استفاده می شود. گیاهان دو نوع اسانس تولید می کنند.

روغن های ثابت و اسانس ها. روغن های ثابت از استرهای گلیسرول و اسیدهای چرب تشکیل شده اند. اسانس ها مخلوطی از ترکیبات فرار و آلی هستند که از یک منبع گیاهی منشا می گیرند.

اسانس ها در واقع بخشی از سیستم ایمنی گیاه هستند، مکانیزم دفاعی در برابر تهدیدات محیطی. این اسانس ها با روش های مختلف تقطیر، پرس سرد یا استخراج به دست می آیند.

مطالعات زیادی در ادبیات مربوط به مغز انسان و احساسات بوها وجود دارد. این مطالعات نشان داده است که بوها بر عملکردهای عصبی فیزیولوژیکی و اتونومیک تأثیر می گذارند که به نوبه خود بر وضعیت جسمی و روحی ما تأثیر می گذارد.

اسانس

به دلیل موقعیت جغرافیایی و ویژگی های اکولوژیکی کشور ما، بسیاری از گونه های گیاهی دارویی و معطر به طور طبیعی رشد می کنند. اما استفاده ناخودآگاه و تخریب منابع طبیعی مشکلاتی را در تولید گیاهان دارویی و معطر ایجاد می کند.

از آنجایی که در مراحل تولید، برداشت و صادرات گیاهان دارویی و معطر از نظر استاندارد و کیفیت مشکلاتی وجود دارد، باید بر آموزش تولیدکنندگان تمرکز کرد.

اگرچه در ترکیه این رشته جداگانه تحت عنوان اسانس درمانی نیست، اما تحت فیتوتراپی ارزیابی می شود. اسانس درمانی با کاربردهای مختلفی مانند استنشاقی، داخلی و خارجی قابل استفاده است که پزشک با توجه به ناراحتی بیمار مناسب تشخیص می دهد. همچنین برای ایجاد تعادل سود و مضر در رایحه درمانی مفید است.

اگرچه عوارض جانبی به حداقل می رسد، اما این بدان معنا نیست که آنها کاملاً بی ضرر هستند. بنابراین پزشک بودن پزشکان و ارائه محصولات زیر نظر داروخانه ها و داروسازانی که اطلاعات کاملی در مورد موضوع خود دارند، یک عامل مهم است.