آزمایشگاه‌ هایی از مصر باستان با موضوعیت جیوه قرمز

داستان امروز ما را در سفری با دامنه وسیعی که تا به حال داشته‌ایم خواهد برد: از مصر باستان تا آزمایشگاه‌های پروژه منهتن تا غارهای افغانستان.

ما در حال ردیابی گریزان ترین ماده در فرهنگ پاپ هستیم: جیوه قرمز آرادبرندینگ. برخی می گویند این قوی ترین ماده منفجره ای است که تاکنون طراحی شده است، برخی می گویند این یک محصول معجزه آسا برای سلامتی است، برخی می گویند اصلا وجود ندارد.

من این اسپویلر را می‌دهم: تنها چیزی که می‌توانیم به طور قطع در مورد جیوه قرمز بگوییم این است که حقیقت در مورد آن بسیار عجیب‌تر از داستان خیالی است.

بنابراین برای یک سواری وحشیانه دست و پنجه نرم کنید.

قبل از اینکه به چیستی جیوه قرمز بپردازیم، بیایید روشن کنیم که چه چیزی نیست.

بدیهی است که این اصطلاح در مورد سینابار (سولفید جیوه قرمز در چه وسایلی است)، سنگ معدنی قرمز روشن که برای بدست آوردن جیوه استخراج می شود، صدق می کند.

اما قطعا این نیست. خود این اصطلاح حداقل از اواخر دهه 1970 وجود داشته است – به نظر نمی رسد منشأ مشخصی برای این اصطلاح وجود داشته باشد – و از آن زمان تاکنون ادعا شده است که تقریباً هر چیزی وجود دارد.

حتی با مصر باستان مرتبط است و برخی معتقدند که این نام اکسیر قدرتمندی است که در دهان مومیایی ها قرار داده شده است.

برخی دیگر لباس بلوچی را ماده ای توصیف می کنند که برای احضار ارواح عربی به نام جن استفاده می شود.

برخی بر این باورند که از گوانو خفاش گرفته شده است، و این به عنوان نقطه شروعی برای خرده فرهنگ کلی یوتیوب از ویدیوهای دروغین استفاده شده است که مواد قرمز را نشان می دهد که انواع قدرت های خون آشام مانند را نشان می دهد.

اما آن ویدیوهای یوتیوب تقریباً به همان اندازه نزدیک هستند که هر کسی تا به حال به آن رسیده است.

هیچ کس تا به حال آن را ندیده، لمس نکرده یا نمونه ای از آن را در اختیار داشته است – حداقل، نمونه ای که تا به حال مورد بررسی قرار نگرفته باشد. اما جیوه در لامپ تصویر تلویزیون فقط یک فریب اینترنتی مدرن نیست و فقط یک افسانه شهری نیست.

  • منابع:
  1. On the Trail of Red Mercury
  • تبلیغات:
  1. کشاورز خوش ذوق با نوار تیپ آبیاری مترسک متحرک ساخت
  2. الیاف استفاده شده در روتختی
  3. هزینه های تهیه لوازم مدارس
  4. بهترین انتخاب انواع ساعت ها